II miejsce w Konkursie Regionalnym ” Najlepiej Pracujące szkolne koło LOP”

28  listopada 2019r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Radomiu odbyła się konferencja   „65 lat w służbie ochrony przyrody” z okazji 65 rocznicy utworzenia Okręgu Radomskiego LOP. Organizatorami konferencji był RDLP w Radomiu i Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Radomiu, a jej partnerem ENEA Wytwarzanie sp.zo.o. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele instytucji współpracujących z RDPL w Radomiu, leśnicy i działacze LOP. Konferencję otworzyli p. Elżbieta Molenda- prezes Zarządu Okręgu LOP w Radomiu oraz dr inż. Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu. Podkreślili oni, że działalność w LOP to służba w ochronie rodzimej przyrody. Podziękowali działaczom za wspólne przedsięwzięcia i działalność dla ojczystej przyrody, szczególnie tej lokalnej oraz za wychowanie i kształtowanie młodych pokoleń dzieci i młodzieży w kierunku szacunku dla przyrody. Miło nam poinformować, że panie Iwona Bitner i Bożenna Szumlak zostały uhonorowane Medalem „65 lat Okręgu Radomskiego Ligi Ochrony Przyrody 1954-2019- w służbie ochrony przyrody”.

Podczas konferencji podsumowano coroczny konkurs regionalny ” Najlepiej pracujące szkolne koło LOP”. Oceniono pracę szkolnych kół LOP regionu radomskiego w roku szkolnym 2018/2019. Nasza placówka zajęła II miejsce w kategorii szkoły podstawowe. Opiekunem koła była p. Iwona Bitner. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie!!!