Nasza szkoła odznaczona Medalem 100 – lecia Polskiego Czerwonego Krzyża

“Jeśli człowiek rodzi się ze skrzydłami, powinien zrobić wszystko, żeby się nimi posłużyć i latać.”

Florence Nightingale

Chcąc uświetnić obchody 100 – lecia działalności Polskiego Czerwonego Krzyża, które odbyły się 22 listopada 2019 roku w Centrum Kulturalno – Artystycznym w Kozienicach, uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki program artystyczny poświęcony Florencji Nightingale. Była to postać niezwykle ważna dla rozwoju pielęgniarstwa na całym świecie. Śwoją postawą pokazała ludziom, że osiągnięcie wyznaczonego celu jest możliwe dzięki niezłomności i determinacji.

Włączenie się w obchody Jubileuszu PCK było dla naszych uczniów doskonałą okazją do głębszego zrozumienia czym jest altruizm i humanitaryzm. Poznali tam ludzi z lokalnej społeczności, którzy od wielu lat aktywnie angażują się w bezinteresowną pomoc dla potrzebujących poprzez organizowanie zbiórek żywności, honorowe oddawanie krwi , czy też inne działania o charakterze wolontariackim.

Na okoliczność tego wspaniałego jubileuszu nasza placówka została odznaczona Medalem 100 – lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnią, efektywną współpracę na rzecz tej organizacji.