20 marca w bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie kolejnych konkursów

W konkursie literacko – plastycznym „Czarowanie słowem i pędzlem” uczniowie oczarowali nas pięknym pracami plastycznymi, (prace plastyczne można obejrzeć w gablotce szkolnej) w których przedstawiali swoich ulubionych bohaterów literackich, a następnie recytując fragmenty prozy zachwycili jury niezwykle ciekawymi i oryginalnym interpretacjami takich utworów jak: „Opowieść wigilijna”, „Sąd nad Balladyną”, czy „Makbet”. Zwyciężczynie konkursu w sposób mistrzowski i nieco
z przymrużeniem oka przedstawiły interpretację „Ślubów panieńskich”, i jak się okazało Fredro jest aktualny również i współcześnie. Z kolei pierwszoklasiści wcielając się
w szekspirowskie postaci Makbeta i Lady Makbet, udowodnili, że swoim kunsztem aktorskim nie odbiegają od profesjonalistów..
Trzy Duchy z „Opowieści wigilijnej” z pewnością przekonały widzów, że postępowanie Scrooge’a do niczego dobrego nie prowadzi i zdecydowanie lepiej jest podać drugiemu „Pomocną dłoń”.
Do pięknej idei pomagania zachęcali nauczyciele w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu. Uczniowie biorący udział w konkursie „Pomocna dłoń” i „Pomaganie jest fajne” przygotowali prace plastyczne a także opowiadania i wiersze związane z tematyką niesienia pomocy osobom potrzebującym. Uczniowie zwracali szczególną uwagę na fakt, jak wiele satysfakcji daje niesienie pomocy innym, jak bardzo budujące jest uratowanie komuś życia lub zdrowia. W kategorii opowiadanie najciekawszą pracę przygotowała Adrianna Jaros z kl. 3a, natomiast w kategorii wiersz zwycięzcą okazał się Marcin Świątkowski z kl. 3a. Prace zwycięzców zostaną opublikowane w gazetce szkolnej „Piąteczka”.
Tego dnia rozstrzygnięty został również logiczny konkurs „SUDOKU”. Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami matematycznymi. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzenie i będą reprezentowali szkołę w międzyszkolnym konkursie SUDOKU w I LO
w Kozienicach. Pierwsze miejsce zdobyła Daria Mazur z kl. III d. drugie miejsce Oliwia Kędra z kl. IIa oraz Oskar Pierarniak z kl. IIb. Dodatkowo reprezentować nas będą Aleksandra Król z kl. IIa, Ewa Barańska z kl. IIIb oraz Łukasz Podsiadły z kl IIIb.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom.