Nasi uczniowie na Kozienickim Pikniku Elektromobilności

17 października nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pikniku elektromobilności organizowanym przez Gminę Kozienice.. To pierwsza tego typu inicjatywa w regionie. Kozienicki Piknik Elektromobilności zorganizowany został w ramach przedsięwzięcia „Strategia Rozwoju Elektromobilności Gminy Kozienice na lata 2020-2035” sfinansowanego w ramach Programu Priorytetowego GEPARD II – transport niskoemisyjny, część 2 – strategia rozwoju elektromobilności. Dla najmłodszych była przygotowana specjalna strefa , gdzie czekały liczne konkursy z nagrodami.
Nasi podopieczni mogli również podziwiać samochód elektryczny e-Golf oraz stacje szybkiego ładowania energii. Możliwość zajęcia miejsca za kierownicą elektrycznego samochodu była olbrzymim przeżyciem.
W drodze powrotnej najmłodsi uczestnicy pikniku wraz z wychowawcami postanowili szukać śladów polskiej złotej jesieni w parku miejskim.