Półkolonie 2021 w PSP4 już za nami

Półkolonie 2021 w PSP4 już za nami. Ciekawy program, dobra opieka medyczna, serce i zaangażowanie opiekunek grup sprawiły , że półkolonia minęła nam bardzo szybko i niepostrzeżenie. To wypowiedzi uczestników półkolonii. W programie było dwie wycieczki edukacyjne. Jedna do Radomia do „Hula Parku” oraz druga do Dęblina do Muzeum Sił Powietrznych. Dużą atrakcją dla dzieci okazało się wejście do największego helikoptera oraz do samolotu prezydenckiego. Również skorzystaliśmy z zaproszenia kozienickiego kina, gdzie dzieci w pierwszym tygodniu obejrzały   seans bajki „Piotruś Królik 2 na gigancie”, a w drugim film pt. „Raya i ostatni smok”. Dla ochłody często korzystaliśmy z atrakcji basenowych krytej pływalni Delfin. Dużym zainteresowaniem cieszyła się  wycieczka do Mediateki na zorganizowane zajęcia Escape Room. Podczas półkolonii dużo czasu spędzaliśmy  na świeżym powietrzu  oraz skorzystaliśmy z placu zabaw na  Ogródku Jordanowskim. Odwiedziliśmy również Ochotniczą Straż Pożarną w Kozienicach. W ostatni dzień półkolonii zaraz po zajęciach plastyczno-technicznych obejrzeliśmy pokaz medyczny. Na koniec pokazu zaczęły się zajęcia praktyczne i dzieci  samodzielnie opatrywały ”rany”. W tym dniu uczestnicy półkolonii otrzymali również   dyplomy i drobne upominki.  Wspólne ognisko nad kozienickim jeziorem, gry i zabawy sportowe zakończyły udział w półkolonii 2021 w PSP4 Kozienice. Do zobaczenia za rok.

Opiekunami grup były panie:  Małgorzata Sternicka, Monika Deszczka, Natalia Nowak, Agnieszka Klimas,  Sylwia Bernaś.

kierownik półkolonii Urszula Szerszeń

.