Nasi uczniowie wśród laureatów regionalnego etapu Konkursu Ogólnopolskiego „ Mój Las”.

9 marca w siedzibie RDLP w Radomiu miała miejsce kolejna wspólna z LOP i SITLiD konferencja pod hasłem „LAS – PIĘKNO I BOGACTWO ZIEMI”. Tematyka dotyczyła dzięciołów oraz ochrony mokradeł . Podczas konferencji podsumowano etap regionalnego ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mój las” organizowanego przez LOP i SITLiD przy wsparciu RDLP w Radomiu. Nagrodzone prace można było obejrzeć na wystawie przygotowanej przez Ligę Ochrony Przyrody. Uczennica klasy 6a – Maja Śmietanka w II kategorii wiekowej (klasy IV- VI) otrzymała wyróżnienie na szczeblu regionalnym ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej „ Mój Las” za pracę nt. „ Leśna spiżarnia- jak z niej korzystać?”. W III kategorii wiekowej ( klasy VII-VIII) dwóch uczniów z klasy 8a: Alicja Popiel oraz Filip Szczepanik zdobyło ex aequo III miejsce za pracę „ Drewno- czy jest nam potrzebne”. Opiekunem uczniów była Pani Iwona Bitner.
Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!!!