„Sekrety radia” – odkryte przez 2d

W dniu 23.03.2023r. uczniowie klasy 2d wraz z opiekunkami Panią Eweliną Kądrowską, Agnieszką Smarz i Joanną Łubińską wybrali się na wycieczkę do Warszawy, aby zwiedzić Gmach Polskiego Radia.
Wycieczkowiczów przywitał i wprowadził w radiowy świat dziennikarz pan Zbigniew Kozłowski. Pan Zbigniew opowiedział dzieciom, jakie cechy osobowe należy mieć, aby móc pracować w radio oraz jakie umiejętności pomagają w wykonywaniu tej pracy. Trzeba wiedzieć, iż pan Kozłowski oprócz tego, że jest dziennikarzem radiowym i w Polskim Radiu dla Dzieci prowadzi „Rodzinny W-F” i „Poranek”, jest aktorem Teatru Syrena i aktorem filmowym (gra m.in. komendanta CBP Roberta Szwarca w serialu „Gliniarze”), jest też aktorem dubbingowym – użycza swojego głosu postaciom w „SpongeBob Kanciastoporty” , „Teletubisie”, jak również jest animatoram dziecięcym, instruktorem teatralnym i dramowym. Pan Zbigniew zaproponował naszym uczniom zabawy w dziennikarza, prowadził z nimi wywiad oraz pokazywał ćwiczenia oddechowe.
Następnie, była spikerka radiowa Pani Barbara zapoznała uczestników wycieczki z historią Polskiego Radia oraz jego pracą w czasach nam współczesnych. Zachęcała do słuchania Polskiego Radia, gdyż każdy może na jego antenach znaleźć dla siebie ciekawą propozycję. Ponadto pani Barbara oprowadziła klasę po gmachu Polskiego Radia, uczniowie odwiedzili Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, studio nagraniowe Czwórki oraz Polskiego Radia Dzieciom.
Punktem kulminacyjnym wycieczki i zarazem dużą niespodzianką okazała się wizyta w studiu Polskiego Radia Dzieciom, gdyż dzieci nie tylko miały okazję obserwować realizację audycji „na żywo”, ale dzięki uprzejmości osób tam pracujących, mogły wziąć w niej udział. Pani Martyna Sojka – prowadząca wtenczas audycję na temat najpopularniejszego polskiego muzyka jazzowego Leszka Możdżera, który interpretuje utwory Chopina w sposób nowoczesny nie ujmując im nic z ich wielkości, zaprosiła klasę 2d do wywiadu na żywo na temat muzyki, osoby Fryderyka Chopina i muzykowania w szkole. Było to ogromne i niezapomniane przeżycie dla dzieci i opiekunek wycieczki.
Społeczność szkolną zapraszamy do odsłuchania wywiadu z uczniami klasy 2d, który znajduje się na stronie Polskiego Radia Dzieciom w zakładce Archiwum.