Jadłospis dla uczniów

Jadłospis szkoła 06.05. – 10.05.2024

06.05. poniedziałek

Zupa pomidorowa z makaronem, jogurt pitny

Alergeny: gluten, seler, mleko i jego pochodne

07.05. wtorek

Stek z cebulką, ziemniaki, fasola szparagowa z masłem i bułka tartą, kompot owocowy,

Alergeny: gluten, mleko i jego pochodne,

08.05. środa

Gulasz wołowy, kasza bulgur, surówka z kapusty pekińskiej, kompot owocowy

Alergeny: gluten, mleko i jego pochodne

09.05.czwartek

Barszcz czerwony z jajkiem i kiełbasą, pieczywo mieszane, wafle kukurydziane

Alergeny: gluten, seler, jaja, mleko i jego pochodne

10.05. piątek

Spagetti z sosem mięsno-pomidorowym i serem żółtym, kompot owocowy

Alergeny: gluten, mleko i jego pochodne

Woda do picia dostępna przez cały dzień. Zastrzegamy sobie drobnych zmian w jadłospisie.

Do przygotowania posiłków używane są przyprawy: pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liście laurowe, majeranek, oregano, bazylia tymianek, kminek zioła prowansalskie, papryka słodka, sól o obniżonej zawartości sodu, jarzynka bez soli oraz świeże zioła.
Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe np.: kakao, herbata, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa, mogą zawierać śladowe ilości alergenów glutenu, laktozy, soi, orzechów, selera i gorczycy.

UWAGA! Nie wydajemy obiadów do pojemników

Zastrzegamy sobie drobnych zmian w jadłospisie

Lista alergenów wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1169/2011 w odniesieniu do składników obecnych w środkach żywności.