Ach cóż to był za koncert !

I tak poznaliśmy dźwięki trąbki i puzonu, klarnetu, gitary basowej, perkusji, saksofonu altowego  i barytonowego oraz akordeonu guzikowego i klawiszowego.

Jako pierwszy swoje umiejętności muzyczne zaprezentował zespół akordeonowy pod kierownictwem Artura Miedzińskiego i Tomasza Gieronia. W sekcji akordeonowej tego zespołu zagrali między innymi uczeń naszej szkoły – Karol Bączek, natomiast w sekcji rytmicznej – Damian Bączek. W wykonaniu zespołu akordeonowego usłyszeliśmy kompozycję Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” oraz melodię ludową „Taniec zakarpacki” . Wiele emocji dostarczył nam również Big Band pod batutą Tomasza Strzelczyka w którym wystąpili między innymi Ewelina Adamczyk, Damian Bączek i Karol Bączek – uczniowie naszej szkoły. Zespół wykonał utwór „Eye of the Tiger”, który w 1986 roku został wykorzystany jako ścieżka dźwiękowa w filmie Rocky III. Warto przypomnieć, iż utwór ten królował na brytyjskich, australijskich i irlandzkich listach przebojów. Otrzymał on nagrodę Grammy oraz został nominowany do Oskara. Usłyszeliśmy również melodię z filmu „Star Wars”, którą skomponował John  Towner Williams, amerykański kompozytor muzyki filmowej, dyrygent i pianista. Napisał on muzykę do prawie stu filmów i był aż pięciokrotnie laureatem Oskara.

Następnie wystąpił Big Band, w którego wykonaniu usłyszeliśmy muzykę filmową Henry Manciniego z „Różowej pantery”, utwór „I Feel Good” , „Rock Around The Clock” oraz „Isn’ t she lovely lyrics” Stevie Wondera.  Koncert był dla nas prawdziwą ucztą duchową, szkoda tylko że trwał tak krótko. Ale emocje pozostały i wciąż nucimy:

Isn’t she lovely

Isn’t she wonderfull

Isn’t she precious

Less than one minute old

I never thought through love we’d be

Making one as lovely as she

But isn’t she lovely made from love

Czekamy na następny taki koncert.

{gallery}images/pg1/2013-2014/koncert szkoly muzycznej{/gallery}