Akademia z okazji Dnia Niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie pod kierunkiem pani Grazyny Kręcisz przybliżyli nam dzieje Polski od rozbiorów do radosnego Dnia Niepodległości i objęcia władzy przez Józefa Piłsudskiego, aż do Powstania Warszawskiego w 1944. Przy pełnym zaangażowaniu uczniów, poprzez profesjonalnie wyrecytowane wiersze, doskonałą oprawę muzyczną i prezentację multimedialną , oddany został hołd tym wszystkim, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości na przestrzeni dziejów. Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Tomasz Trela, który min. apelował o demonstrowanie swojego patriotyzmu poprzez wywieszenie w naszych domach biało-czerwonych flag w tak ważnym dla każdego Polaka dniu. Nad częścią muzyczną czuwała pani Beata Tadla Rodakowska, scenografię przygotowała pani Dorota Kogut, a opiekę nad sprzętem nagłaśniającym sprawował pan Sebastian Kotlarek oraz Adam Gorzkowski.
Wielkie brawa należą się młodzieży występującej w akademii. Równie duże należą się wzorowo zachowującej się publiczności , która z powagą uczestniczyła w programie.