„Bądź bezpieczny”– wizyta policjantów w przedszkolu

W dniu 05. 10. 2021 roku nasze oddziały przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.
Tego dnia policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa. Celem pogadanki było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe. Policjanci przypomnieli m.in. zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z kasków ochronnych, pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci. Zachęcali też najmłodszych do używania elementów odblaskowych. Przedszkolaki słuchały porad funkcjonariuszy z wielką uwagą, jednak najbardziej były zainteresowane radiowozem policyjnym i sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w czasie służby.Dzieci z grup starszych Krasnale, Żaby i Delfiny miały okazję poćwiczyć pod okiem Panów Policjantów przejście po pasach w pobliżu naszej  szkoły.
W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły policjantom piękną laurkę.   Wiedza uzyskana podczas  tego spotkania  na pewno przyda się  wszystkim  przedszkolakom.