„Bezpieczeństwo kręci nas – nawet w zimowych szaleństw czas”.

Dnia 19.12. 2017r. pod hasłem „Bezpieczna zima” odbyło się w naszej szkole spotkanie pierwszo i czwartoklasistów, z przedstawicielami Policji oraz Straży Pożarnej, w ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo”. Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Tomasz Trela, który powitał przybyłych gości. Kolejny punkt programu to występ czwartoklasistów, a następnie prelekcja przedstawicieli Policji oraz Straży Pożarnej. A kogo kręci bezpieczeństwo? Z pewnością naszych najmłodszych uczniów, którzy w swojej inscenizacji pokazali, że znają podstawowe zasady bezpiecznych zachowań podczas wszelkich zimowych szaleństw. Nasi uczniowie wiedzą nawet jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pierwszoklasiści słuchali z uwagą porad w wykonaniu swoich nieco starszych kolegów. Następnie po bardzo pouczających scenkach, przedstawiciele Policji oraz Straży udzielili fachowych porad jak bezpiecznie spędzić czas świąteczny oraz ferie zimowe. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od funkcjonariuszy drobne upominki w postaci misia, przypominającego o bezpieczeństwie. A zatem…. „Zanim w śnieżnym puchu zawiruje świat, Przyjmij uwagi i tych kilka rad. By radości, uśmiechy i wszelkie szaleństwa Nie skończyły się bólem, łzami Z braku bezpieczeństwa”.

Inicjatorkami całej akcji były panie I. Śmietanka- Wach oraz M. Cichowlas, występ czwartoklasistów przygotowali wychowawcy klas 4a i 4b p. K. Król i A. Skiba, oprawa plastyczna p. D. Kogut.