„Bezpieczna droga do szkoły”

W poniedziałek 19.09.22 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach przeprowadzili pogadanki z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkania z dziećmi były podzielone na 2 grupy, klasy I-III i IV – VIII. Prelekcje miały na celu podniesienie świadomości dzieci na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą niewłaściwe i nieostrożne korzystanie z drogi. Funkcjonariusze wskazali zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz jazdy rowerem. Takie zajęcia są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest wiedza funkcjonariuszy , którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie .