„Cała szkoła czyta”

„Książki – okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.” F. Bacon
A gdzie żeglowały okręty myśli naszych uczniów podczas kolejnej edycji głośnego czytania?
Jak się okazuje zainteresowania czytelnicze naszych uczniów są różnorodne. Część klas pozostawała wciąż w magicznym świecie Harr’ ego Pottera, niektórzy zainteresowani tematyką wampirów zaczytali się w „Zmierzchu”, jeszcze inni rozwiązywali zagadki kryminalne. Wśród naszych gimnazjalistów znaleźli się również i tacy, którzy postanowili śladem P. Coelho odnaleźć „Własną legendę” i podczas czytania „Alchemika” zgłębiali ponadczasowe prawdy i mądrości o życiu.
Niezależnie od wyboru pozycji książkowej, każda klasa z zapałem i ciekawością oddawała się przyjemności czytania podczas czwartej godziny lekcyjnej dnia 18 maja 2017 r.