Czołowe miejsca naszych uczniów w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 15. 02.2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Kozienicach odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy wiekowe. W grupie młodszej byli: Grudzień Filip, Grudzień Olaf i Chołuj Kacper, natomiast w grupę starszą reprezentowali: Oliwia Malczenko, Weronika Jastrzębska i Jakub Połeć.
Celem Turnieju było popularyzowanie przepisów i zasad postępowania na wypadek pożaru, jak również kształtowanie wśród dzieci i młodzieży właściwych postaw i umiejętności w zakresie ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Po zliczeniu punktów z części pisemnej i ustnej w grupie młodszej pierwsze miejsce zajął Kacper Chołuj, a trzecie Filip Grudzień. Natomiast w grupie starszej drugie miejsce zajął Jakub Połeć , a trzecie miejsce Oliwia Malczenko.
Wymieniona czwórka awansowała do następnego etapu powiatowego, który odbędzie się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach. W nagrodę wszyscy uczestnicy z rąk Pani Burmistrz Doroty Stępień otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody i upominki.
Opiekunem drużyn był Jacek Wochniak.