Dni Otwarte Dla Rodziców i Kandydatów Do Klas Pierwszych

W czwartek 10 marca 2022 r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach otworzyła drzwi przed kandydatami do  klasy pierwszej i ich rodzicami. Przybyłych powitała społeczność szkolna.

Uczennice z klasy 7a Emilia Wanat i Julia Syroka poinformowały o przebiegu  spotkania oraz zaprosiły do obejrzenia filmu, przedstawiającego codzienny pobyt uczniów klas młodszych w naszej szkole. Po filmie dzieci zostały podzielone na grupy: sarenek, zajączków, dzików i lisków, które ruszyły tropem leśnych zwierząt. Pierwsze tropy zaprowadziły gości do sali gimnastycznej w której odbyły się zajęcia sportowe: zabawy ożywiające, tory z przeszkodami, wyścigi rzędów i zabawy z piłkami.

Grupa „sarenek” dotarła do sali 101 w której odbyły się ciekawe zajęcia animacyjne oraz plastyczne, podczas których rozwijano sprawność ruchową, manualną, wyobraźnię przestrzenną oraz kształtowano umiejętności wspólnej zabawy i integracji dzieci.

„Zajączki”  udały się do sali 104 w której odbyły się zajęcia sensoplastyczne z użyciem masy solnej i balonów, zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz  taneczne z użyciem  maty interaktywnej.

Małe „dziki” powędrowały do sali 109, gdzie rozwiązywały  wiosenne zagadki na tablicy interaktywnej, pokonywały  również ścieżkę sensoryczną, na końcu której czekała na nich zabawa ,,Odbij łapkę kolorową”. Ponadto sprawdzały  swoją pamięć i poziom znajomości podstawowych słówek z języka angielskiego w trakcie gry ,,What is missing?”.

Kolejna grupa podążyła tropem „lisów” i dotarła na zajęcia matematyczne do sali 106.
W oparciu o figury geometryczne dzieci rozwijały spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Dobierały w pary takie same figury, przeliczały w zakresie od 1 do 5. Możliwość  układania i przyklejania figur geometrycznych sprzyjała rozwijaniu sprawności manualnej. Potem dzieci obejrzały krótki taniec przygotowany przez klasę 4b i zachęcone do wspólnego tańca powtarzały choreografię.

W czasie kiedy dzieci uczestniczyły w zajęciach dyrektor Andrzej Suwała zapoznał  z ofertą placówki, a także odpowiadał na pytania rodziców. Wspólnie ze swoją zastępczynią Dorotą Stępień oprowadzili opiekunów dzieci po szkole.

Na zakończenie Dni Otwartych szkolna maskotka „lemur” odprowadziła uśmiechnięte i radosne pociechy do swoich rodziców. Mamy nadzieję, iż emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas spotkania, sprawią, że zobaczymy się we wrześniu. Czekamy na Was.