Duży sukces utalentowanej Oliwii Wołos!

Oliwia Wołos uczennica klasy IIc zajęła II miejsce w X edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Portret Polskiego Noblisty”, zorganizowanego przez XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu. W finale konkursu uczestniczyło 14. uczniów z naszej szkoły z klas gimnazjalnych i klas VII. Do finału zakwalifikowano 86 prac z całego województwa mazowieckiego. W wystawie pokonkursowej w auli liceum pokazano 36 najlepszych prac, z których 1/3 stanowiły prace uczniów naszej szkoły.
Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta, instytucji kultury i mediów miasta Radomia. W uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, który obejmował również wiedzę o polskich noblistach, recytację ich utworów i po raz pierwszy został rozszerzony o konkurs plastyczny, uczestniczyła nasza laureatka. Wszyscy jesteśmy dumni z osiągnięcia naszej uczennicy.Opiekunką Oliwii jest Dorota Kogut.