Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowano aż do końca marca 2024.
DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
W związku z tym, jak co roku, w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się akademia nawiązująca do tematyki związanej z bezpieczeństwem w Internecie. Akademię zorganizował i poprowadził nasz nauczyciel informatyki pan Sebastian Kotlarek, który w ciekawy sposób przedstawił zagadnienia i omówił kwestie bezpieczeństwa. W trakcie trwania akademii dzieci z młodszych klas rysowały plakaty dotyczące bezpieczeństwa w internecie. Podsumowując akademię uczniowie zostali zaproszeni do quizu na platformie kahoot. Jako dodatkową atrakcję uczniowie wzięli udział w turnieju Rocket League dla klas 1-3 oraz Brawl Stars dla klas starszych.
Na zakończenie pan dyrektor podziękował za akademię p. Kotlarkowi, oraz wszystkim, którzy mieli udział w przygotowaniach – pani Joannie Lenarczyk i Małgorzacie Sienkiewicz za przygotowanie konkursów dla dzieci, pani Dorocie Kogut za dekoracje oraz p. Przemysławowi Nowakowi za fotorelację.

Więcej na naszym profilu fb -> tu