„Dzień Cebulaka” i „Święto Dyni w przedszkolu”

W dniu 29 października dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły „Święto Dyni”. Dzięki inwencji twórczej rodziców, swoimi fantazyjnymi strojami przedszkolaki nawiązały do „Dnia Cebulaka”, który był organizowany tego dnia w całej szkole. Tym samym dzieci z przedszkola  dołączyły do nowej świeckiej tradycji, jaką jest „ Dzień Cebulaka”, której główną ideą jest niesienie radości i wysyłanie pozytywnej energii w jesienne, chłodne dni. Z tej okazji nasze przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy, a także piękne fantazyjne, dyniowe stroje.  Dzieci z grupy Motylki „Dzień Dyni” świętowały m.in. malując dynie z chrupek kukurydzianych. Dzieci z grupy Biedronki własnoręcznie upiekły pyszne dyniowe ciasto. Rodzice mieli okazję poczęstować się dyniowym ciastem i ocenić umiejętności kulinarne swoich dzieci. Tego dnia przedszkolaki miały okazję przekonać się o różnorodności dyń pod względem kształtów, kolorów i ciężarów. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można przygotować z niej wiele dań. Nie obyło się również bez wesołych zabaw ruchowych z dynią zorganizowanych w grupie Żabki tj.: „Kręgle dyniowe”, „Slalom dyniowy”. Była to też świetna okazja do odkrycia tajemnicy „Co dynia ukrywa w środku?” .Dzieci mogły własnoręcznie wydrążyć dynię z miąższu i pestek. Dodatkową atrakcją była „Dyniowa fotobudka” w której dzieci mogły zrobić zdjęcia grupowe i indywidualne.

Na zakończenie przedszkolaki dostały pamiątkowe kolorowe medale oraz książeczki do kolorowania, jako nagrody za udział w konkursie na najciekawszy i fantazyjny dyniowy strój. Wszyscy zerówkowicze otrzymali nie tylko pamiątkowe medale, ale również nagrody w postaci książeczek z pierwszymi rebusami. Wszystkie książeczki  dla dzieci ufundowała Rada Rodziców PSP nr 4 im. Jana Pawła II.