Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów

W dniu 12 marca 2018 r. odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte dla przyszłych uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Podczas spotkania przybyli zapoznali się z ofertą edukacyjną Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach. Dni Otwarte wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców Kozienic i okolic. Podczas Dni Otwartych mogli zobaczyć m. in. program artystyczny w wykonaniu uczniów klas pierwszych pt. „Spotkanie z wiosną”, które opowiadało o poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Scenografia w połączeniu z kostiumami, piosenkami i tańcem wywołała wśród publiczności zainteresowanie i gromkie brawa.
Następnie młodzież gimnazjalna oprowadziła przedszkolaków po szkole w poszukiwaniu innych pór roku. W jednej z sal dzieci spotkały lato, gdzie bawiły się liczmanami, literami i puzzlami. Dalej wędrując po szkole wstąpiły do świetlicy, gdzie spotkały jesień. Wykorzystując naturalne tworzywo przyrodnicze, przyszłe pierwszaki ćwiczyły rzuty do celu. W sali, która przybrała szatę zimową, dzieci uczyły się piosenki z bajki „Kraina Lodu”. Potem przyszli uczniowie poszukiwali symboli wiosny oraz rozwiązywali zagadki.
Ciekawą atrakcją były zabawy rytmiczno-ruchowe, połączone z elementami tańca, które odbyły się na małej sali gimnastycznej. Na korytarzu szkolnym uczniowie klasy trzeciej gimnazjum zorganizowali ,,studio wizażu”, gdzie nasi młodsi koledzy zamienili się w zwierzaczki i różne postacie bajkowe. Duże zainteresowanie wzbudziło zamykanie w kapsułach mydlanych. Na pożegnanie dzieci otrzymały wiosenne bukieciki, lizaki i cukierki.
Z naszej szkoły wyszły uśmiechnięte i zadowolone. Czekamy z utęsknieniem na ich powrót. Będziemy mieć nowych przyjaciół.