Etap szkolny konkursów przedmiotowych

Uczniowie naszego Gimnazjum co roku biorą udział w konkursach przedmiotowych zorganizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Konkursy adresowane są do wszystkich gimnazjów w liczbie ponad 900 na terenie województwa mazowieckiego.

W bieżącym roku szkolnym do konkursów z poszczególnych przedmiotów przystąpili chętni uczniowie głównie z klas drugich i trzecich. Nauczyciele zapoznali uczniów z terminarzem, regulaminem konkursów oraz z zakresem merytorycznym na poszczególne etapy. Zadania konkursowe były niejednokrotnie dużym wyzwaniem dla uczniów i sprawdzały treści znacznie wykraczające poza podstawę programową gimnazjum. Kilku naszych uczniów doskonale poradziło sobie z zadaniami o tak wysokim stopniu trudności i zakwalifikowało się do etapu rejonowego:

1. konkurs chemiczny – najlepszy wynik osiągnęła uczennica klasy 3a Anna Turek ( opiekun pani Bożena Jagiełło).
  2. konkurs geograficzny – najlepsze wyniki na etapie szkolnym osiągnęli: Jakub Kęska oraz Grzegorz Maciejewski z kl. 2b, ( opiekun pani Irena Adamczyk ).
  3. konkurs wiedzy o społeczeństwie – najlepszy na etapie szkolnym okazał się podopieczny pani Iwony Stępień: Paweł Mironiak z kl. 3a.
  4. konkurs matematyczny – najwyższe noty na etapie szkolnym osiągnął uczeń klasy 2b Jakub Kęska przygotowywany przez panią Grażynę Śmietankę.