Festyn promujący Zdrowy Styl Życia

01.06.2022r. w naszej placówce odbył się Festyn pod hasłem „ Zdrowy Styl Życia”. Było zdrowo i kolorowo. Wychowawcy w klasach przygotowywali z uczniami owocowe i warzywne przysmaki. Uczniowie z klasy VIIa w składzie: Jakub Cichowlas, Dominik Kustra,
Patryk Kutyła i Miłosz Tomczyk przedstawiali prezentację na temat zdrowego stylu życia dla uczniów naszej szkoły ( w 3 turach). Po prezentacji uczestnicy mieli możliwość wspólnego ułożenia piramidy zdrowia. Następnie został przeprowadzony quiz na podstawie zagadnień ujętych w prezentacji. W poszczególnych turach wyłoniono zwycięzców. W kategorii test wiedzy w klasach pierwszych na podium stanęli: Adam Kozłowski, Wiktoria Witaszek i
Aleksandra Styś. W klasach drugich i trzecich: I miejsce zdobyła Maja Wasiłek, II miejsce-Michał Ilewski, III miejsce- Adam Wróblewski. Natomiast w klasach IV- VII w tej kategorii
najlepszymi okazali się: Weronika Antoniak, Hanna Ryczkowska, Apolonia Kopyt. Po dużej porcji teorii przyszła kolej na praktykę. Uczniowie pod opieką nauczycieli znosili na hol przygotowane przez siebie zdrowe dania. Komisja konkursowa oceniała wystrój stolików: przygotowane hasła, wiersze oraz wykonane dania- owocowe lub warzywne szaszłyki, sałatki, soki oraz wiele innych zdrowych potraw. Wśród uczniów klas I-III w kategorii „Zdrowe danie” I miejsce zdobyła klasa IIc wyprzedzając kolegów z klasy IIa i Ic. W gronie starszych uczniów bezkonkurencyjna okazała się klasa VIIb pokonując uczniów z klas IVb i IVa. Tematykę zdrowego stylu życia wychowankowie zawarli w napisanych przez siebie wierszach. Z młodszej grupy nagrodzono Celinkę Pakuła, Zuzię Ząbek, Zosię Śmietankę. Natomiast z grona starszych uczestników nagrody otrzymali: Adam Stawski, Mikołaj Gregorczyk, Dominika Zapora. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym Pan dyrektor Andrzej Suwała wręczył dyplomy i piękne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim dziękujemy za duże zaangażowanie, laureatom gratulujemy sukcesów!!!
Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Iwona Bitner.