Finał Powiatowego Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły” rozstrzygnięty !

W konkursie uczestniczyło 147 uczniów z 23 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu kozienickiego. Uroczystość otworzył dyrektor PG Nr 1 w Kozienicach, Tomasz Trela. – Mam nadzieję – zwrócił się do uczestników -iż wszyscy będziecie się dobrze czuli w naszym gimnazjum. Życzę Wam osiągnięcia jak najwyższych wyników, zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej.

Konkurs składał się z dwóch etapów: części teoretycznej (test) i części praktycznej (rowerowy tor przeszkód). Część teoretyczną pisało 147 uczniów, z których wyłoniono 40 finalistów do części praktycznej. W przerwie miedzy poszczególnymi etapami odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej. Swoje umiejętności zaprezentował zgromadzonym ratownik medyczny, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach, Rafał Grabowski.

Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Kategoria – chłopcy: gimnazjum:

Ireneusz Kultys – PG Nr 1 w Kozienicach

Błażej Kozicki – PG w Głowaczowie

Grzegorz Stolarek – PG Nr 1 w Kozienicach

Kategoria – dziewczęta: gimnazjum

Agata Maj – PG w Gniewoszowie

Ilona Bachanek – PG w Gniewoszowie

Karolina Kurek – PG Nr 1 w Kozienicach

Kategoria – chłopcy: szkoły podstawowe

Cezary Pasierbiak – PSP w Bogucinie

Hubert Gogacz – PSP w Gniewoszowie

Mikołaj Bąk – PSP w Garbatce

Kategoria – dziewczęta: szkoły podstawowe

Wiktoria Kucharska – PSP w Rozniszewie

Magdalena Kowalska – PSP w Bogucinie

Patrycja Wołos – PSP w Stanisławicach

Zwycięzcom konkursu nagrody wręczali : Leszek Przybytniak – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Ewa Dymarska – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Lucyna Malec – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Kozienicach, Janusz Patkowski – naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kozienicach, Mirosław Kocyk – inspektor Wydziału Bezpieczeństwa, Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Kozienicach, Mirosław Szatkowski – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, Stanisław Kondeja – komendant Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, Adam Kultys – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Kazimierz Pochylski – wójt Gminy Sieciechów, Piotr Kozłowski – wicewójt Gminy Głowaczów, Krzysztof Ludwiczak – dyrektor PSP Nr 3 i Tomasz Trela – dyrektor PG Nr 1 w Kozienicach.

Nagrodą za zdobycie I miejsca w każdej kategorii był rower, II miejsca – aparat fotograficzny a III miejsca – MP 4. Konkurs zakończył się wykonaniem wspólnej fotografii . Zwycięzcom gratulujemy!

{gallery}images/pg1/2012-2013/Konkurs Bezpieczna droga{/gallery}