Gimnazjaliści w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

Gimnazjaliści mogli również poznać angielskie nazwy oglądanych roślin oraz rozwinąć umiejętność budowania zdań z użyciem nowo poznanych angielskich słówek. Mieli okazję również poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych zawodów z branży środowiska i rolnictwa. Ogród Botaniczny w maju wyglądał przepięknie. Podczas spaceru w szklarniach obejrzeliśmy kolekcję roślin tropikalnych, m.in. cytryny, pomarańcze, grejpfruty, mandarynki oraz pompele. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też rośliny subtropikalne, takie jak kawa, herbata, pieprz oraz egzotyczne – męczennica , oliwka , laur czy granat. Kolejnym etapem zwiedzania była wspinaczka po szlaku górskim i oglądanie stref roślinności występujących w górach. Potem pani przewodnik pokazała młodzieży drzewa i krzewy iglaste, rośliny wrzosowate i magnoliowate. Szczególnie spodobały się uczniom ogromne różaneczniki, które o tej porze roku obsypane są przepięknymi, różnobarwnymi kwiatami. Niektórzy z uczestników wycieczki obejrzeli także wystawę kur rasowych. Wyprawa do Powsina była bardzo interesująca, ponieważ dzięki niej uczniowie poszerzyli swoją wiedzę oraz mogli obcować z naturą. ciekawego drzewa. Następnie przeszliśmy do ogródków warzywnych, gdzie podziwialiśmy różne odmiany dyni, ogórków i pomidorów. Widzieliśmy też marchew, fasolę, kapustę, brukselkę, szpinak i wiele innych warzyw. Przeszliśmy również obok kolekcji ziół, gdzie można było poczuć ich aromatyczny zapach. WW Ogrodzie Botanicznym rosną także drzewa owocowe, których dojrzałe owoce mogliśmy podziwiać. Duże zainteresowanie wzbudziło oglądanie roślin egzotycznych w szklarniach, między innymi dojrzałych cytrusów, palm i kaktusów. Nasz spacer zakończyliśmy krótkim odpoczynkiem w kawiarni. Uczniom bardzo spodobała się wycieczka. Niektórzy postanowili ponownie odwiedzić to ciekawe miejsce. Opracowała Małgorzata Targosińska.