Gminny Konkurs „ Kolory niepełnosprawności” w PSP nr 4

Trzeciego grudnia odbyło się podsumowanie I edycji konkursu „ Kolory niepełnosprawności”. Właśnie tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnienie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności. To okazja do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia.

Do konkursu przystąpiło 6 szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa w Janikowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Chodkowskiej i Publiczna Szkoła Podstawowa w Kociołkach.  Napłynęło 49 prac plastycznych oraz 18 wierszy, które zostały ocenione przez komisję konkursową w składzie: Joanna Lenarczyk, Agnieszka Subocz, Agnieszka Klimas.

Wyłoniono:

W kategorii praca plastyczna:

I miejsc – 7 uczniów

II miejsc- 9 uczniów

III miejsc- 9 uczniów

W kategorii wiersz:

I miejsc- 3 uczniów

II miejsc- 3 uczniów

III miejsc- 3 uczniów

W tym dniu zaszczycili nas wszyscy laureaci konkursu wraz z opiekunami. W części artystycznej uczniowie z klasy 2a i 2c przybliżyli znane osoby, które pomimo niepełnosprawności osiągnęły sukces. Podczas montażu słowno-muzycznego, uczniowie wykonali przepiękny taniec z kolorowymi szarfami. Na zakończenie Natalia Wilczek z klasy 8a zaprezentowała piosenkę Majki Jeżowskiej „ Wszystkie dzieci nasze są”. Po części artystycznej nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród przez Pana Dyrektora Tomasza  Trelę oraz organizatorki konkursu. Nagrody zostały ufundowane przez sponsorów: Grupa Enea Kozienice, Stowarzyszenie „ Renka”, Hurtownia Elektryczna „ Asaj” Kozienice, Firma Klussenbedrrijf  Marcin Wołos Holandia, Firma Usługowa „Mati” oraz osobom prywatnym. Bardzo dziękujemy sponsorom za wsparcie naszego przedsięwzięcia. Dziękujemy również szkołom, nauczycielom i oczywiście uczniom, którzy przystąpili do konkursu oraz w tym dniu byli z nami. Pomysłodawczyniami konkursu są Panie Joanna Lenarczyk i Agnieszka Subocz, które również przygotowały i poprowadziły całą akademię.

Dziękujemy i zapraszamy za rok.