I Profilaktyczny Bieg Patrolowy

20 października 2022 r. reprezentanci naszej szkoły: Weronika Jastrzębska 5b, Cezary Strzelczyk 5b, Kajetan Jezierski 5c, Hanna Miturska 5c, Lena Adamczyk 6a i Dawid Strzelczyk 6a pod opieką pani Magdaleny Cichowlas wzięli udział w I Profilaktycznym Biegu Patrolowym zorganizowanym przez OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach. Uczniowie przy pomocy mapy poruszali się po terenie miasta i wykonywali zadania. Na początku podzielili się między sobą zadaniami i rozpoczęli swoją przygodę od udzielania pierwszej pomocy. Kolejnym punktem, który odwiedzili był Sanepid, tam musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania. Po udzielaniu bezbłędnych odpowiedzi ruszyli do kolejnego punktu, który mieścił się w Centrum Usług Społecznych. Tam spryt, logika, umiejętność kierowania zespołem i wzajemnego słuchania, sprawiły, że nasi uczniowie bezbłędnie poradzili sobie z zadaniami związanymi z przemocą, wzajemnym szacunkiem i akceptacją. Pokonali labirynt ciemności i pomogli uruchomić „drzewo wsparcia” wykonując bezbłędnie wszystkie zadania. Następnie udali się do Straży Pożarnej, gdzie zostali podani testom wysiłkowym. Tu również przy dobrej zabawie i współpracy udało się zdobyć maksymalną ilość punktów. Ciekawym punktem była Powiatowa Komenda Policji, nauka pobierania śladów daktyloskopijnych sprawiła uczniom dużo radości. Następnie udali się do Mediateki, gdzie stworzyli plakat pt. „Nie hejtuję reaguję!!!”. Ostatnim miejscem był punkt kulinarny, gdzie mogli samodzielnie posmarować sobie naleśniki, nalać pysznej ciepłej herbaty i odpocząć po zakończonym biegu. Podczas biegu towarzyszyły uczniom specjalne zadania. Na początku otrzymali koperty oznakowane literami od A do H i podczas biegu po między punktami wykonywali dodatkowe zadania m.in. wymyślali rymowanki, tworzyli rysunki profilaktyczne, przenosili kamyczki, odwiedzili pocztę, mierzyli stopami obwód fontanny z koziołkiem, rozpoznawali znaki drogowe, sprawdzali ogłoszenia na tablicach, czy musieli wykazać się umiejętnością poruszania się po przejściu dla pieszych. Nasi uczniowie oprócz współpracy między zespołem, porozumiewali się z innymi patrolami przez krótkofalówki, aby nie spotkać się na punktach. Zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia wrócili z prezentami do szkoły. Duże podziękowania dla OPP „Ogród Jordanowski” za świetną organizację i dzień pełen wrażeń.