I Turniej Piłki Siatkowej Zespołów Samorządowych o Puchar Burmistrza Gminy Kozienice

W turnieju wzięło udział pięć drużyn: Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, Urząd Miasta i Gminy w Kozienicach, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Kozienicach oraz drużyna gospodarzy Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach z udziałem nauczycieli z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zygmunta Starego w Kozienicach oraz Publicznego Gimnazjum im. bp Jana Chrapka w Świerżach Górnych. Rozgrywki grupowe wyłoniły cztery zespoły, które walczyły o wejście do finału. Po meczach play off finalistami turnieju okazała się drużyna PSP nr 3 oraz PG Nr 1. Finał był niezwykle wyrównany. Drużyny walczyły do ostatniego punktu zgodnie z powiedzeniem „dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe”. Po trzysetowym, zaciętym meczu (2:1), zwycięzcą turnieju zostali zawodnicy reprezentujący Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Kozienicach. W zwycięskiej drużynie zagrali: Justyna Markowska, Marcin Pytlakowski, Mariusz Cieślak, Krzysztof Klimaj, Jacek Procki, Sławomir Żak oraz Zdzisław Krześniak. Natomiast w drużynie reprezentującej Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach wystąpili: Iwona Światkowska, Tomasz Trela, Krzysztof Caban, Dariusz Bojdziński, Jacek Wochniak, Marek Przedniczek, Iwona Ulijasz-Wójtowicz (PG nr 2 Kozienice), Marcin Kosiński, Grzegorz Potent (PG w Świerżach Górnych) oraz Marcin Krześniak. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Bohdan Tosza, Janusz Mucha, Jerzy Wach i Jedynak Paula (uczennica PG Nr 1 w Kozienicach). Pomocy technicznej udzielały uczennice Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach. Wyniki klasyfikacji końcowej: I miejsce – PSP nr 3 w Kozienicach II miejsce – PG Nr 1 w Kozienicach III miejsce – ZS Nr 1 w Kozienicach IV miejsce – UMiG w Kozienicach V miejsce – KCRiS w Kozienicach Spośród wszystkich uczestników turnieju wyłoniono wyróżniających się zawodników. Wśród kobiet najlepszą rozgrywającą okazała się Iwona Światkowska z PG Nr 1 w Kozienicach, najlepszą atakującą – Justyna Markowska z reprezentacji PSP nr 3 w Kozienicach, najlepszą przyjmującą Małgorzata Popis z UMiG w Kozienicach. Wśród mężczyzn najlepszym rozgrywającym okazał się Sławomir Wach z KCRiS a najlepszym atakującym Marek Grzelczak z ZS Nr 1 w Kozienicach. Na zakończenie turnieju Dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach Tomasz Trela wręczył puchary i nagrody. Sponsorami rozgrywek siatkarskich byli: Burmistrz Gminy Kozienice , Elektrownia „Kozienice”, ENEA S.A. oraz firma Alfa Star.

{gallery}images/pg1/2011-2012/sport/puchar burmistrza{/gallery}