III A MISTRZEM SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ

Celem turnieju było upowszechnianie wśród młodzieży sportu i rekreacji, propagowanie piłki siatkowej oraz zdrowej, sportowej rywalizacji, wyłonienie klasowego mistrza szkoły w piłce siatkowej, integracja dziewcząt i chłopców oraz zagospodarowanie czasu wolnego uczniom naszej szkoły. W turnieju wzięło udział 8 drużyn składających się z uczniów poszczególnych klas. W każdym zespole musiały być co najmniej 2 dziewczyny grające na boisku. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje klas: I A, I B, II A, II F, III A, III D, III E i III F. Mecze rozgrywane były w dwóch etapach.

W pierwszym – drużyny zagrały systemem „pucharowym”, czyli przegrany odpada. W wyniku losowania zagrały reprezentacje klas: 2F – 1B (2:0), 2A – 3F (2:0), 3A – 3D (2:0), 3E – 1A (2:0). Do drugiego etapu rozgrywek zakwalifikowały się drużyny: 2A, 2F, 3A, 3E. W tym etapie mecze rozgrywane były systemem „ każdy z  każdym” do dwóch wygranych setów, ale większość spotkań kończyła się po zaciętym, trzysetowym pojedynku. Zwycięzcą turnieju i jednocześnie klasowym „Mistrzem szkoły” w piłce siatkowej w roku szkolnym 2012/2013 zostali zawodnicy reprezentujący kl. III A.

W zwycięskiej drużynie zagrali: Damian Ambroziak – kapitan, Dominika Pająk, Ola Grzybowska, Jakub Trzciński, Łukasz Wojtasik, Filip Chrapek, Jakub Wójcik. Nad  prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Dariusz Bojdziński, Krzysztof Caban i Iwona Świątkowska.

Wyniki klasyfikacji końcowej

I miejsce – III A
II miejsce – II F
III miejsce – II A
IV miejsce – III E

Na zakończenie turnieju wicedyrektor Publicznego Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach Barbara Wojtasik wręczyła dyplomy, puchary i słodkie upominki. Organizatorem turnieju była nauczycielka wychowania fizycznego Iwona Świątkowska. W przeprowadzeniu imprezy wspomagali ją: Krzysztof Caban i DariuszBojdziński.

{gallery}images/pg1/2012-2013/sport/Szkolny turniej pilki siatkowej{/gallery}