III festyn Hospicyjny 2022

„Dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem. Niech się odmieni, niech się odmieni oblicze ziemi, tej ziemi…” Pod tym hasłem w niedzielę 18 września odbył się w Kozienicach III Festyn Hospicyjny z ENEĄ pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego. Impreza ma na celu zbiórkę funduszy na pomoc podopiecznym Kozienickiego Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Wydarzenie wspierali OPP “Ogród Jordanowski”, Enea Wytwarzanie, Gmina Kozienice, swoje stoiska przygotowało również kilka wspierających festyn instytucji i organizacji społecznych. Były gry i zabawy, konkursy, kiermasze rękodzieła, koncert charytatywny i mnóstwo innych atrakcji. Stałym punktem programu jest kwesta, w której chętnie wzięli udział wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu.  Liczna grupa naszych uczniów pod opieką p. Renaty Kobylskiej i p. Bogusławy Woźniak dzielnie zbierała datki na rzecz Hospicjum.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji. Do zobaczenia w następnej edycji festynu!