Jasełka 2017 – Cud Bożego Narodzenia

Cud Bożego Narodzenia „Pan Bóg już zstąpił do nas na ziemię, więc uczciliśmy Go przedstawieniem. Był Herod, śmierć i aniołowie, diabły, pasterze, trzej królowie, Żyd i Święta Rodzina.” To oni wystąpili 21 grudnia w jasełkach, które zostały przedstawione na świątecznym spotkaniu zorganizowanym dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim aktorom amatorom – uczniom naszej szkoły za ich pracę i zaangażowanie w przygotowanie tegorocznego przedstawienia. Główną rolę zagrała w tym roku Julia Kowalik z klasy 4a jako Aniołek. Zdobyła ona zaufanie Archaniołów: Gabriela, Michała, Rafała (Joanna Cichowlas, Hanna Łukiewicz, Izabela Sitkowska) ratując św. Rodzinę. Wyjątkową kreację aktorską stworzył Mikołaj Maciejewski z klasy 3e (gimnazjum) jako Diabeł, odrzucony przez swoich: Lucyfera (Weronika Seroka) i Borutę ( Zuzanna Tokarczyk) nawrócił się i został aniołem. Nie zabrakło wspaniałych kreacji ról drugoplanowych: Żyd- Bartek Tęczarski, Maryja- Amelia Worobiec, Józef- Jakub Kordas, pasterze: Maciej Smolarczyk, Tomasz Worobiec, Herod- Piotr Sękulski, śmierć – Roksana Banaś, królowie: Mateusz Kowalik, Łukasz Wójtowicz, Piotr Stępień, narrator- Martyna Górniak. Na scenie obok aktorów wystąpiły pierwszaki, klasa 4b i zespół muzyczny którzy zaśpiewali kolędy. Podziękowania również dla pań: Sylwii Bernaś, Agnieszki Klimas, za wykonanie scenografii oraz zespołu technicznego, którym opiekował się pan Sebastian Kotlarek. Całość opracowała i koordynowała pani Alicja Kucharska. Na zakończenie głos zabrał dyrektor Tomasz Trela, który podziękował występującej młodzieży i zaangażowanym nauczycielom oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia !!!