Koncert edukacyjny pt.: „Jesień”

Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach w dniu 28.10.2022 r. dała dla dzieci koncert edukacyjny pt.:”Jesień”, a uczniowie klas 2b, 2c oraz 2d mieli przyjemność uczestniczenia w tym pięknym i niecodziennym wydarzeniu. Na scenie sali kameralnej CKA wystąpił zespół akordeonowy „Arturo  Band” pod dyrekcją pana Artura Miedzińskiego, który za sprawą cudownych dzwięków ukazał jesień w innym wymiarze i przeniósł nas w delikatny, piękny i ulotny świat.

Uczestnicy koncertu słuchali gry m.in. na flecie, gitarze basowej, skrzypcach, pianinie, perkusji oraz akordeonach. Artyści oczarowali nas wykonaniem takich utworów jak: „Adios nonion”, „Lefoule”, „Muzyka kosmiczna cz.3 i cz.4”, „Śląskie waloczki” oraz „Za krokiem krok”. Ponadto uczniowie brali udział w mini konkursach muzycznych, odgadując tytuły zagranych przez muzyków utworów, czy też wygrywając  melodie tanga i czaczy na werblu oraz pianinie. Zwycięzcy konkursów otrzymywali nagrodę główną, natomiast reszta uczestników nagrody pocieszenia za odwagę.

Wdzięczni, za tak piękne doznania, uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny zapowiadany przez Pana Artura  koncert pt.:”Zima”.