LEGO konstruktorzy z PSP4

W miesiącu październiku uczniowie klasy 2a wzięli udział w warsztatach klocków Lego. Poznali historię powstania Lego oraz wiele ciekawostek, faktów oraz liczb związanych z najsłynniejszymi klockami świata. Budowanie z klocków porusza wyobraźnię, wpływa na sprawność manualną i koordynację wzrokową. Klocki to także kreatywność. Zabawa małymi cegiełkami pozwala na tworzenie własnego, niepowtarzalnego świata. Taka zabawa to też wyzwanie i doskonała nauka cierpliwości. Czasami trzeba jej sporo, żeby stworzyć wymarzoną konstrukcję. Przede wszystkim jednak klocki to wspaniała zabawa dla wszystkich. Uczniowie świetnie się bawili oraz współdziałali ze sobą, tworząc  budowle według własnych inwencji twórczych. Zajęcia poprowadziły panie A. Strzelczyk i J. Lenarczyk.