Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

27 maja 2022 r. na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu odbyły się XXVIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Kozienicach.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1. Szczepanik Amelia kl.8b – kapitan
2. Szczypior Karolina kl.8b
3.Jastrzębska Paulina kl.8a
4. Krupa Natalia kl.8a
5. Sadowska Aleksandra kl.8a

Uczestnicy zawodów musieli zaprezentować swoje umiejętności praktyczne na specjalnie upozorowanych stacjach, gdzie zmierzyli się z kilkoma zdarzeniami wymagającymi interwencji medycznej np. utrata przytomności, nagłe zatrzymanie krążenia, oparzenie drugiego stopnia, ciało obce, ugryzienie przez wiewiórkę, rozcięty łuk brwiowy, krwotok, omdlenie, itp. W drugim etapie drużyny rozwiązywały test sprawdzający poziom wiedzy teoretycznej z pierwszej pomocy i historii Polskiego Czerwonego Krzyża.
Dziękujemy dziewczynom za reprezentowanie naszej szkoły.