Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego “Złote Szkoły NBP” kierowanego do środowisk szkolnych, mającego na celu edukację w zakresie podstaw ekonomii i finansów.
Temat tegorocznej edycji “Poznajemy Bank Centralny” okazał się nie lada wyzwaniem dla uczestników, ale i okazją do poznania roli NBP, zagadnień z zakresu zjawisk makroekonomicznych takich jak inflacja czy wysokość stóp procentowych. W ramach programu przeprowadzonych zostało 28 lekcji z ekonomią, 6 lekcji warsztatowych oraz 2 debaty. Za realizację zadań odpowiadała Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w składzie: Zofia Lenarczyk, Amelia Molenda, Dominika Zapora, Julia Jedlikowska, Zuzanna Łopatowska, Michał Styś, Miłosz Tomczyk, Jakub Cichowlas oraz Kacper Włodarczyk.
Udział w programie był inspirującym, angażującym i ciekawym dla uczniów sposobem na rozmowę o świecie finansów. Uczniowie poznawali zasady ekonomii i jej wpływ na stan gospodarki oraz finansów osobistych zwykłego obywatela. Dowiedzieli się, jak zabezpieczone są pieniądze i jak się je projektuje. Opinie uczestników o programie są pozytywne- uczniowie chętnie deklarują swój udział w kolejnych edycjach programu „Złote Szkoły NBP”. Zatem do zobaczenia w kolejnej odsłonie programu!
Program koordynowały: Bogusława Woźniak, Maria Rytko oraz Renata Chmielewska. Za pomoc przy realizacji zadań podziękowania dla: Katarzyny Król, Renaty Kobylskiej, Joanny Muniak, Eweliny Kądrowskiej, Agnieszki Smarz oraz Grzegorza Kocyka.