Naszą szkołę odwiedzają dzieci z PP nr 4

Dla sporej części przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość,  6 czerwca mury naszej szkoły odwiedziły  zerówki z PP nr 4 – grupy: „Słoneczka” z wychowawcą – Panią Małgosią Łukiewicz i i „Kotki” z Panią Jessicą Jaskulak  .

Przedszkolaki zostały przyjęte przez panią wicedyrektor Dorotę Stępień, która opowiadała najważniejsze historie i ciekawostki o funkcjonowaniu placówki. Pokazała jak wyglądają sale lekcyjne, sala gimnastyczna, pracownia komputerowa oraz biblioteka którą zafascynowała dzieci Pani Sylwia Kalbarczyk , wspaniale  opowiadając  o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek i dowiedziały się  jak należy o nie dbać. Przedszkolaki zwiedziły również szatnie oraz orlik, który był nie lada atrakcją.

Największe emocje u naszych gości wywarła lekcja w klasie 2a poprowadzona przez wychowawcę – Panią Agnieszkę Strzelczyk, gdzie dzieci mogły poczuć atmosferę ucznia . Wsłuchani w literaturę i jej rolę w edukacji, pytaniom nie było końca. Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi  przekroczenie progu szkoły we wrześniu!

DZIĘKUJEMY ZA WIZYTĘ I CENNĄ WSPÓŁPRACĘ.

Ogromne podziękowania składamy na ręce Pani Dyrektor Elżbiety Seremak oraz wychowawców i opiekunów PP nr 4 w Kozienicach .