Obchody „Dnia Ziemi”

Tegoroczne obchody „Dnia Ziemi’ rozpoczęły się 22 kwietnia od gminnej akcji „Sprzątamy dla Ziemi”. W poniedziałek uczniowie z klas 1-3 i 4-7 wraz z nauczycielami i opiekunami, wyposażeni w worki i rękawiczki, wyruszyli na sprzątanie terenu wokół szkoły i najbliższej okolicy. Takie zorganizowane i wspólne działania już od najmłodszych lat kształtują postawy prośrodowiskowe i wyrabiają proekologiczne nawyki wśród dzieci i młodzieży.
Kolejnym dniem obchodów był wtorek 23 kwietnia. Na uroczystym apelu przygotowanym przez p. M. Tokarczyk, p. S. Bernaś i J. Skirzyńską, uczniowie z klasy I c i III b, śpiewając piosenki i recytując wiersze zachęcali do dbania i pielęgnowania naszej planety Ziemi. Podkreślili, że codzienne nawyki takie jak: gaszenie światła, oszczędzanie wody i energii, segregowanie odpadów, mają znaczący wpływ na naszą planetę Ziemię. Zwieńczeniem obchodów było rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego pt. „Ziemia planeta moich marzeń” i wręczenie nagród. Wykonane przez dzieci prace konkursowe zarówno w kategorii plastyka jak i poezja, wyróżniały się kreatywnością, różnorodnością i pomysłowością. Laureatami konkursu plastyczno – literackiego zostali: w kategorii poezja kl. 1-3 Alex Król, Józef Rutka, Eryka Gniewosz, Hania Patek, Aleksandra Cioczek, w kategorii kl. 4-7 Apolonia Kopyt. Nagrodzeni w kategorii plastyka: kl. 1-3 Aleksander Borowski, Hania Patek, Antonina Pawelec, Filip Kielich, Malwina Baran, kl. 4-7 Angelina Woś, Julia Kołdej, Zuzanna Hołuń, Liliana Pakuła, Oliwia Malczenko. Pozostali uczestnicy otrzymują dyplomy za udział w konkursie. Koordynatorkami konkursu były p. J. Muniak, M. Kwiatkowska i E. Włodarczyk.
Całej społeczności uczniowskiej, nauczycielom i opiekunom serdecznie dziękuję za czynny udział, zaangażowanie i wsparcie w tegorocznych obchodach „Dnia Ziemi”
Ewa Włodarczyk
Koordynator akcji