Obchody Dnia Żołnierzy Niezłomnych

W niedzielę 5 marca w Kozienicach uroczyście obchodzony był Dzień Żołnierzy Niezłomnych. Swój udział w obchodach miała także nasza placówka. Podczas mszy św. w kościele św. Józefa, uczniowie PSP 4, zaprezentowali wiersze nawiązujące do mrocznych lat stalinizmu w Polsce, a absolwenci naszej szkoły tworzący „Trio” wokalno –instrumentalne, poprzez muzykę i śpiew, przybliżyli losy tych, których nie złamał system komunistyczny, a w walce o wolną Polskę często składali najwyższą ofiarę – własne życie. Nad tą częścią obchodów już po raz dziesiąty czuwał nauczyciel historii Grzegorz Kocyk. Po mszy św. i przemówieniach przedstawiciele naszej szkoły z dyrektorem Andrzejem Suwałą na czele, oddali hołd „wyklętym” przed Pomnikiem Niepodległości. W uroczystościach brał także Poczet Sztandarowy naszej szkoły.