Obchody Święta Niepodległości w oddziałach przedszkolnych

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas świętowania rozwijaliśmy wśród dzieci poczucie przynależności do własnego kraju oraz poszerzaliśmy wiedzę na temat ojczyzny. Przedszkolaki zostały zapoznane z historycznymi wydarzeniami. Utrwaliły nazwy symboli narodowych. Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia uroczystość ta miała charakter niecodzienny ponieważ każda z grup obchodziła ją osobno. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne. Przedszkolaki z tej okazji wykonały ciekawe prace plastyczne upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z grupy Biedronki recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Żabki uroczyście odśpiewały hymn Polski i wyrecytowały wiersz pt.: „11 listopada” L. Wiszniewskiego. Szczególnie pięknie zaśpiewały bardzo poważną piosenkę pt., „Co to jest niepodległość”. Dzieci z grupy Delfiny zaśpiewały piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”, a także wyrecytowały wiersz „Katechizm polskiego dziecka”. W grupie Motylków, przedszkolaki przez kilka dni świętowały 103 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzieci utrwaliły znajomość symboli narodowych i zaprezentowały je poprzez prace plastyczno-techniczne, m.in. samodzielnie wykonały flagę Polski. W przeddzień Dnia Niepodległości Motylki zaśpiewały fragment „Mazurka Dąbrowskiego” i piosenkę patriotyczną „Jest takie miejsce…”.W skupieniu wysłuchały zilustrowanego opowiadania, wyjaśniającego pojęcia takie jak „niepodległość”, „rozbiory”, „grób nieznanego żołnierza”. Wszystkie przedszkolaki tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich białych koszulach widniały kotyliony w barwach narodowych.