„Pan pomidor” w oddziałach przedszkolnych

„Nie pomylisz go z ogórkiem, bo ma znacznie cieńszą skórkę, a w dodatku z każdej strony jest okrągły i czerwony…”
W dniu 28 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu ,,Żyj zdrowo kolorowo”- promujące zdrowy styl życia. Swoje święto w tym dniu obchodził –pomidor. Był to wyjątkowy dzień dzięki sklepom firmowym „Pana pomidora”, który dostarczył do naszego przedszkola te najlepsze ,bo polskie pomidory. Nasz bohater dnia: śliczny, smaczny i czerwony pomidorek towarzyszył nam w zabawach i konkursach. Podczas zajęć dzieci poznały różne odmiany pomidorów, wysłuchały wiersza „Pan pomidor” Jana Brzechwy, który był inspiracja do tworzenia inscenizacji z wykorzystaniem warzyw. Nie zabrakło smakowania pomidorów oraz przysmaków pomidorowych, których każdy spróbował chociaż odrobinkę. W dalszej części zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pod hasłem „Pan Pomidor”, a podczas mini-warsztatów kulinarnych przygotowały oczywiście potrawy z wykorzystaniem pomidorów.
Również panie w kuchni przyrządziły dla naszych wychowanków pyszne przekąski z udziałem pomidorów. Był to dzień niesamowitych wrażeń, w którym dzieci poznały przysmaki, do których wykorzystuje się pomidory i przy okazji utrwaliły wiadomości na temat różnych warzyw rosnących w ogrodzie. Relacje z tego dnia uwieczniła lokalna KRONIKA KOZIENICKA.