PARAFIADA 2018

W sobotę 29.09.2018r odbyła się V powiatowa parafiada da dzieci i młodzieży w biegach przełajowych. Organizatorami byli: Parafia Świętej Rodziny w Kozienicach, UKS „OLIMP”. Uroczystego otwarcia jak co roku dokonał proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Kozienicach Ks. Kon. Władysław Sarwa. Celem imprezy było propagowanie, umocnienie zdrowych i chrześcijańskich zasad współzawodnictwa sportowego, stworzenie okazji i warunków dzieciom i młodzieży do czynnego uczestnictwa w sporcie, kulturze i modlitwie. W zawodach wzięły udział szkoły reprezentujące parafie z terenu miasta i gminy Kozienice. Start zmagań odbył się an terenie plebanii pw. Świętej Rodziny w Kozienicach. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali parafię pw. Św. Krzyża w Kozienicach. W klasyfikacji drużynowej nasza Szkołą zajęła II miejsce zdobywając tym samym puchar. W biegu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej klasy: V, VIII oraz III klasy gimnazjum. W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli poszczególne miejsca: Klasa V Tobiasz Turbak – III m. Klasa VIII Aleksandra Sot– I m. Gabriel Pierzchała – II m. Klasy gimnazjalne: Zuzia Sygocka-I m. Alicja Łukasiak- IIm. Natalia Chałdaś III m, Kacper Wójcik II m, Jakub Kordas III m. Uczniowie za miejsca I-III otrzymali medale oraz słodkie upominki. Pośród wszystkich uczestników zostały również rozlosowane nagrody rzeczowe za czynny udział w zawodach sportowych . Opiekunami byli Agnieszka Klimas i Joanna Lenarczyk.

Więcej zdjęć tutaj