Pasowanie na ucznia

W piątek 20 października 2023 r. odbyła się ważna dla pierwszoklasistów uroczystość – pasowania na ucznia. Wychowawczynie klas 1a, 1b, 1c panie: Magdalena Prygiel, Agnieszka Subocz i Małgorzata Tokarczyk tanecznym krokiem poloneza wprowadziły uczniów na salę. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Suwała, który przywitał przybyłych gości: Pana Piotra Kozłowskiego – Burmistrza Gminy Kozienice, Pana Łukasza Słyka – Przewodniczącego Rady Rodziców, księdza Dariusza Sałka – proboszcza parafii pw. Świętego Krzyża w Kozienicach oraz licznie zgromadzonych Rodziców.
Ślubowanie pierwszoklasisty, to symbol dojrzałości i odpowiedzialności uczniowskiej, to szczególny dzień w życiu każdego dziecka. W niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie klas pierwszych ślubowali na sztandar szkoły: „być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…) swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom”.
Po złożeniu uroczystego ślubowania Pan Dyrektor Andrzej Suwała dokonał symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 ”. Następnie uczniowie zaprezentowali zgromadzonym gościom swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i wokalne w przygotowanym specjalnie na tę okazję programie artystycznym. Wspaniały występ młodych wykonawców został nagrodzony gromkimi brawami.
Słodkie upominki od Burmistrza Gminy Kozienice – Pana Piotra Kozłowskiego, a także wspólne, pamiątkowe zdjęcia były miłym akcentem na zakończenie uroczystości.
Naszych najmłodszych uczniów jeszcze raz serdecznie witamy w szkolnej braci i z całego serca życzymy im wielu sukcesów edukacyjnych, otwartości, ciekawości w poznawaniu otaczającego świata oraz niesłabnącego zapału do pracy i nauki.
Wiecej zdjęć na naszym profilu fb -> tutaj