„PODNIEBNA LEKCJA”

„Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, przyjazne wiatry nie będą Ci sprzyjać”
Seneka

Rolą szkoły jest między innymi pomoc uczniom w wyborze właściwej drogi życiowej. W bieżącym roku szkolnym nasza placówka realizuje program orientacji i preorientacji zawodowej wśród wszystkich uczniów naszej szkoły. W ramach tego programu będziemy uczniom wskazywać różne ścieżki zawodowe i prezentować przedstawicieli wielu zawodów. Dnia 31 października w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panią kapitan Kamilą Grodek, która jest zawodowym pilotem w Marynarce Wojennej w Gdyni. W spotkaniu udział wzięły klasy: 1b, 1c, 2a, 8b i 8d wraz z opiekunami: p. S. Bernaś, G. Elertowicz i A. Skibą.
Pani Kamila opowiedziała wszystkim słuchaczom o blaskach i cieniach tego zawodu, między innymi o przygotowaniu do lotu, trenowaniu koordynacji i lotach treningowych. Jak się okazuje jest to zawód bardzo atrakcyjny ale też wymagający wiele poświęcenia. Uczniowie mieli okazję również dzięki prezentacji przygotowanej przez naszego gościa obejrzeć różnego rodzaju samoloty i śmigłowce. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Na koniec uczniowie mieli niepowtarzalną okazję aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z panią Kamilą, a najmłodsi uczestnicy spotkania byli zafascynowani przymierzaniem strojów, które pani kapitan przywiozła ze sobą. Taka podniebna lekcja z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.
Organizatorkami spotkania były W. Kucharska i A. Klimas.