Podsumowanie akcji „Łowcy baterii”

W przedsięwzięciu wzięło udział 2032 uczestników z 9 placówek położonych na terenie Gminy Kozienice: przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Łącznie zebrały one 2636 kg baterii. Nasza szkoła była koordynatorem akcji, która odbyła się po raz ósmy. Podczas podsumowania wręczono nagrody rzeczowe placówkom , które zebrały najwięcej baterii:

I miejsce: Publiczne Przedszkole nr 2 w Kozienicach – 860 kg

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Janikowie – 416 kg

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Kozienicach – 258 kg

W naszym gimnazjum nagrodzono klasy, które najaktywniej zaangażowały się w zbieranie baterii. Były to:

I b (43,65 kg), II e (27,60 kg) i II c (22,3 kg).

Indywidualnie nagrodzono: Dawida Łukasiewicza (15,4 kg), Bartłomieja Bitnera (11,2 kg), Sylwię Jędryszek ( 10,5 kg), Martę Krawczyk ( 10,5 kg), Mateusza Drożdża (8,8 kg), Jakuba Sękulskiego ( 8,25 kg), Dominikę Kielich (7 kg), Edytę Wójcik (6,45 kg), Karola Ochockiego (6 kg) i Daniela Wolszczaka ( 5 kg).

W kategorii na najlepsze hasło, piosenkę, wiersz i plakat nagrody otrzymały: Izabela Gadecka i Milena Nowak, Bartek Bitner, Karolina Kurek i Krystyna Kalbarczyk. Podczas podsumowania akcji uczniowie prezentowali projekty edukacyjne na temat: ,,W jaki sposób segregacja odpadów niebezpiecznych wpływa na ochronę środowiska” oraz przedstawili krótki program artystyczny . Fundatorem nagród był Urząd Gminy Kozienice, Starostwo Powiatowe w Kozienicach oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie.

{gallery}images/pg1/2011-2012/lowcy baterii{/gallery}