Podsumowanie konkursów „Mistrz sudoku” oraz „Inspiracja przyrodą”

Dnia 20.11.2015 roku w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursów: matematycznego „MISTRZ SUDOKU” oraz fotograficznego „INSPIRACJA PRZYRODĄ”. W konkursie „MISTRZ SUDOKU” udział wzięło 23 uczniów gimnazjum. Do finału czyli drugiego etapu przeszło 13 uczniów. Drugi etap konkursu odbył się 4 listopada 2015r. Spośród uczniów biorących udział w konkursie zostali wyłonieni najlepsi. Celem konkursu było rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania oraz popularyzowanie łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej.
Wyróżnione miejsca dyplomami i nagrodami:
Kędra Oliwia I a – 143 pkt.
Kuśmierczyk Diana III c – 138 pkt.
Domagała Daria III a – 133 pkt.
Konopka Weronika III a – 127 pkt.
Podsiadły Łukasz II b – 126 pkt.
Król Aleksandra I a – 116 pkt.
Mazur Daria II d – 113 pkt.
Piekarniak Oskar I b – 110 pkt.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wezmą udział w kolejnym etapie międzyszkolnym, który odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
W konkursie fotograficznym „Inspiracja przyrodą” uczniowie tym razem zmierzyli się z tematami związanymi z jesienią. W tym roku do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Prace uczniów oceniane były w czterech kategoriach przez komisję konkursową, zaś w piątej kategorii ocenę wystawiła szkolna społeczność facebook’a. Wszystkie prace zostały
zaprezentowane w galerii świetlicy.
W kategorii „Jesienna nostalgia” zwyciężyła Aleksandra Król uczennica klasy I a,A. Król Jesienna nostalgia

„Pejzaż jesienny – krajobraz” Artur Kurek klasa II b,

A. Kurek Pejzaż

„Magia jesieni” Jakub Kęska klasa II b,

J. Kęska Magia

„Symbol jesieni – makro” Maria Król klasa II d,

M.Król Makro

zaś nagrodę publiczności otrzymała Milena Marut klasa II d.

M. Marut Nagroda społeczności facebook`a

Wszystkim serdecznie gratulujemy .
Cieszy nas , że młodzież gimnazjalna z chęcią i zainteresowaniem rozwija swoje pasje i umiejętności. Wyniki obydwu konkursów pokazują, że młodzież gimnazjalna prezentuje wysoki poziom, dlatego też rodzice i nauczyciele powinni być dumni z tak pozytywnej młodzieży.