Podsumowanie projektu edukacyjnego „Jestem bezpieczny na drodze”

7 czerwca 2023r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Jestem bezpieczny na drodze”. Projekt był realizowany od 1 marca 2023r. do 15 maja 2023r. Był on adresowany do uczniów klas I – III. Miał na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw i zachowań w zakresie bezpieczeństwa, profilaktyki przeciwpożarowej oraz udzielania pierwszej pomocy. Wszystko to było możliwe dzięki współpracy nauczycieli szkoły, dyrektora szkoły, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, przedstawicieli Straży Pożarnej oraz pielęgniarki szkolnej, pedagog, psycholog. Na spotkanie przybyli: Dyrektor PSP nr 4 – Pan Andrzej Suwała, Dyrektor Wydziału Edukacji – Pan Robert Boryczka, mł.asp. Anna Kęska, sierż. Paulina Stanisławek z Wydziału Ruchu Drogowego, mł.asp. Adam Krawczak – asystent zespołu d/s Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz sierż. szt. Adam Kolasa – dzielnicowy, pielęgniarka -Pani Renata Włodarczyk, Przewodniczący Rady Rodziców – Łukasz Słyk.
Uczniowie klasy II b i III c zaprezentowali krótki program artystyczny.
W ramach podsumowania projektu edukacyjnego „Jestem bezpieczny na drodze” 30 maja podczas Ekologicznego Pikniku Rodzinnego odbył się konkurs plastyczny.
Komisja w składzie :
Przedstawiciele Policji: Pan Adam Krawczak i Pan Adam Kolasa oraz przedstawiciel Straży Pożarnej Pan Emil Wilk , przedstawiciel PSP nr 4 Pani Agnieszka Klimas dokonali oceny prac i przyznali następujące miejsca.
Celina Pakuła kl. II c
Kinga Waszczyk kl. III b
Joanna Sopiela kl. III c
Aleksandra Cioczek kl. II c
Julia Krześniak kl. III c
Zofia Kosacka kl. III a
Wszyscy pozostali uczniowie, którzy brali udział w konkursie, otrzymali nagrody pocieszenia.
Mikołaj Podsiadły
Nadia Krynicka
Aleksandra Słyk
Pola Przerwa
Lena Banaś
Kornelia Tolak
Aniela Zawada
Daria Marczak
Natalia Fusiek
Julia Sobera
Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w nasz projekt!
Koordynatorami projektu były: Małgorzata Tokarczyk, Sylwia Bernaś i Agnieszka Klimas.