Pomarańczowo nam – czyli dzień dyni

Pamiętajcie nasi mili

Byśmy dobrze się bawili

Włóżcie strój pomarańczowy

Dzień ten będzie odlotowy

Może zjemy z dyni kluski, sernik, placki czy racuszki

To warzywo dobrze znane będzie w ten dzień uwielbiane

W dniu 30.10.2019 w całej szkole zrobiło się pomarańczowo…nasi przedszkolacy i uczniowie postarali się strojem upodobnić do tego przepysznego i pełnego wartości odżywczych jesiennego warzywa. Dynia – królowa warzyw pojawiła się w naszej szkole pod różnymi postaciami.

Przedszkolaki wypełniły szkołę przepięknym aromatem dyniowego ciasta, które wykonały pod bacznym okiem Pani wychowawczyni. Nie zabrakło też konkursów i zabaw, w których niekwestionowaną królową była oczywiście dynia. Przedszkolaki, prócz uczty dla podniebienia przygotowały również przepiękne prace plastyczne , które cieszą oko i na długo będą wspomnieniem złotej polskiej jesieni.

Uczniowie klas I-III sprawdzili swoją kondycję fizyczną podczas zawodów sportowych zorganizowanych na sali gimnastycznej. Nasi milusińscy mieli za zadanie pokonać dyniowy slalom, przetoczyć dynię między przeszkodami, podać dynię z rąk do rąk i przebiec z królową warzyw tor przeszkód. To tak dużym wysiłku fizycznym uczniowie udali się wraz z wychowawczyniami do swoich, sal, gdzie czekały na nich dyniowe pyszności przygotowane przez rodziców i uczniów.

Pamiętajcie nasi mili,

Byśmy zdrowiem się cieszyli

Jedzmy dynię ….ta królowa jest naprawdę…odlotowa.