Profilaktyki ciąg dalszy…

W czwartek 21 listopada br. Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Smak życia czyli debata o dopalaczach”. Zajęcia z uczniami poprowadziła pani Kinga Tomasik z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku, placówki od wielu lat realizującej programy profilaktyczne i współpracującej z naszą szkołą.
Celem warsztatów było zwiększenie ostrożności i zmniejszenie otwartości uczniów na kontakty z różnego typu dopalaczami. Podczas dwugodzinnych zajęć młodzież otrzymała podstawowe informacje na temat tych produktów i zagrożeń wynikających z ich używania.
Prowadząca zajęcia dzięki zastosowaniu metod aktywizujących miała możliwość otrzymania informacji na temat ich stosunku do dopalaczy i innych substancji uzależniających.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem aktywnie uczestniczyli w zajęciach.