Projekt informacyjny „Weź oddech na Mazowszu”

Młodzież z naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w realizacji projektu informacyjnego „Weź oddech na Mazowszu”, który trwał od lutego do czerwca 2017r. Celem przedsięwzięcia był wzrost świadomości lokalnych społeczności w zakresie ochrony czystości powietrza i możliwych sposobów jego ograniczenia. Zespół projektowy liczył 20 osób. Reprezentowali nas: Jacek Mikutel (klasa Ia), Martyna Górniak, Jakub Kordas, Wiktoria Łukasiewicz, Emilia Popis, Karolina Różańska, Zuzanna Tokarczyk (klasa Ib), Oliwia Chrząszcz, Barbara Kania, Julia Kozioł, Natalia Kozioł, Aleksandra Król, Ada Kobylska, Małgorzata Jopek, Karolina Pietrzyk ( klasa IIa) oraz Katarzyna Płatos, Wiktoria Rytko, Julia Telbusiewicz, Katarzyna Tyśkiewicz, Patrycja Żak ( obecnie już absolwentki naszej szkoły). W ramach projektu uczniowie monitorowali stan powietrza w naszym mieście .Przygotowali mapy myśli na temat źródeł, przyczyn i skutków zanieczyszczenia powietrza. Opracowali ankiety dzięki, którym mogli sprawdzić świadomość ekologiczną naszej społeczności. W rozmowach uświadamiali mieszkańcom jak bardzo szkodliwe jest spalanie śmieci i ogrzewanie domów węglem złej jakości. Nasze starania zostały docenione i opis naszych działań jako jeden z nielicznych został zamieszczony w publikacji ” Weź oddech na Mazowszu”, czyli praktyczne wskazówki, jak działać w szkole na rzecz ochrony czystości powietrza. Gratulujemy uczniom kolejnego sukcesu. Opiekunką uczniów była Iwona Bitner.

Dobre praktyki szkolne na rzecz ochrony czystości powietrza_CEO (pdf)