„Przyjazna zabawa to dobra zabawa”- warsztaty profilaktyczne w przedszkolu oraz w klasach I-III

W dniach 21-23 marca 2023 w naszej szkole gościliśmy psychologów p. Annę Bińczak oraz p. Michała Tyrałę z Centrum Działań Profilaktyki w Wieliczce. W tych dniach odbyły się warsztaty profilaktyczne w przedszkolu oraz w klasach I-III. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Przyjazna zabawa to dobra zabawa”, podczas których uświadamiali sobie, czym jest konflikt, co go wywołuje oraz w jaki sposób można uniknąć nieporozumień. W trakcie warsztatów uczniowie brali udział w różnych ćwiczeniach, w których mogli uczyć się nazywać i kontrolować emocje pod okiem specjalistów. W przedszkolu trzy grupy Biedronek, Motylków i Delfinków uczyły się podczas zabawy norm i zasad obowiązujących w grupie bez zachowań agresywnych. Warsztaty pt. „Tomek i czarny kruk” miały na celu przygotować dzieci do funkcjonowania wolnego od przemocy. Uczyli się kontrolować własne emocje i tego co jest zachowaniem akceptowanym przez grupę, a co nie. Kolejne trzy grupy Krasnoludków, Słoneczek i Żabek wzmacniały samoocenę i budowały pewność siebie na zajęciach „Sina mała mróweczka”. Warsztat miał na celu budowanie optymistycznej postawy, która prowadzi do przeświadczenia o skuteczności własnych działań, wytrwałości, a także tolerancji i szacunku do innych.

Wszyscy uczniowie i przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, nabywając nowych umiejętności. Dziękujemy psychoterapeutą z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce za ciekawe warsztaty i dużo potrzebnej wiedzy, aby łatwiej nam było się ze sobą komunikować.

Warsztaty zostały sfinansowane przez Gminę Kozienice w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.