,,Radosny uśmiech’’ w PSP nr 4

16 listopada uczniowie klasy 2c pod opieką pani Elżbiety Deszczki i Sylwii Kalbarczyk wzięli udział w lekcji pt. ,,Radosny uśmiech’’. Zajęcia zostały zorganizowane przez szkolne Koło PCK przy współudziale kozienickiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.
Dzieci na początku obejrzały animowany film pt. ,,Drużyna Ząbka’’, który w przystępny sposób pokazał, jak powinny dbać o zęby, aby uchronić je przed próchnicą. W dalszej części lekcji omawiane były zasady zdrowego stylu życia. Uczniowie uzupełniali poszczególne piętra piramidy zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej oraz wskazywali na to, co sprzyja zdrowiu jamy ustnej, a co jej szkodzi. Na zakończenie odbył się pokaz prawidłowego szczotkowania zębów.
Wszyscy uczestnicy ,,Radosnego uśmiechu’’ otrzymali odznaki, kalendarze szczotkowania oraz szczoteczki do zębów.